Tutvustus
LIITU TASUTA!
Juhend
Kasulikud viited
Turvalisus
Uudised
Hinnakiri
Kontakt
Tagasiside
E-post: 
Salasõna: 
   
Unustasid salasõna?

Registreeru kasutajaks
Uudised
E-arved koguvad Eesti ettevõtete seas populaarsust (12 november 2008)

Statistikaameti teatel oli tänavu jaanuaris automaattöötlust võimaldavaid e-arveid saanud kümnest internetiühendusega ettevõttest neli ja ise välja saatnud kümnest ettevõttest kolm.
Amet märkis, et aasta varem olid vastavad näitajad kümnest kaks ja kümnest üks.
  
ID-kaarti kasutas kümnest internetiühendusega ettevõttest neli. Kõige rohkem kasutatakse kaarti digitaalallkirja andmiseks ja kasutajate tuvastamiseks infosüsteemides. Kõige usinamad ID-kaardi kasutajad on finantsvahendusettevõtted, kus ID-kaarti kasutatakse kahes kolmandikus netiühendusega firmadest.
 
Üldine trend vähendada paberimajandust on suurendanud ka ettevõtete huvi avaliku sektori veebilehtede vastu. Üha enam laevad ettevõtted alla blankette ja tagastavad neid interneti teel.
 
Blankette oli avaliku sektori veebilehtedelt alla laadinud üle kolmveerandi internetiühendusega ettevõtetest ja kaks kolmandikku oli blankette ka tagastanud interneti teel. Kahel kolmandikul internetiühendusega ettevõtetest oli ka oma firmat tutvustav veebileht.
  
Tänavu jaanuaris kasutas arvutit 97 protsenti ettevõtetest, neist 99 protsenti ka internetti. Mõlemad näitaja pole viimase viie aasta jooksul oluliselt muutunud.
 
Levinuim eesmärk interneti kasutamisel oli endiselt panga- ja finantsteenuste kasutamine. Vähem oli neid ettevõtteid, kes kasutasid internetti koolituseks ja hariduse omandamiseks või pakkumiseks.
 
Infotehnoloogia kasutamist ettevõtetes uurib statistikaamet 2001. aastast, tänavu osales uuringus 3500 ettevõtet. Vaatlus hõlmab 10 ja enama hõivatuga ettevõtteid.
 
 
 Arhiiv